Харьковские правозащитники против ликвидации Управления по правам человека
Харьковские правозащитные организации подписались под открытым обращением к министру внутренних дел. Экспертам стало известно о том, что Анатолий Могилев намерен ликвидировать Управление мониторинга прав человека в органах внутренних дел
По мнению правозащитников, ликвидация управления может «ослабить механизмы защиты прав человека» в стране, в том числе и со стороны милиции.
Далее мы публикуем весь текст открытого обращения правозащитных организаций к министру внутренних дел Анатолию Могилеву.
Ми переконані, що такі дії нового керівництва є необґрунтованими, послаблюють національні механізми захисту прав людини та свідчать про його пріоритети, серед яких немає дотримання прав людини з боку міліції.
Згортання діяльності інституцій із захисту прав людини, які були створені в останні роки, викликає обурення громадських організацій.
Це управління було створено в 2008 році в результаті системної багаторічної співпраці міліції з правозахисними організаціями. Ця не політична ініціатива стала кроком у формуванні політики відкритості та прозорості в діяльності МВС України.
Робота громадських рад при МВС України та обласних управліннях МВС дала можливість налагоджувати контакти між міліцією та правозахисними організаціями. На наше переконання, ці громадські ради є найбільш ефективними серед інших громадських рад при органах влади.
Лише за два роки Управління здійснило величезну роботу в міліції, спрямовану на забезпечення прав людини в діях міліції та реформування МВС.
Завдяки Управлінню системно запрацювали мобільні групи з моніторингу дотримання прав людини в місцях позбавлення волі, підпорядкованих МВС. Вони стали прообразом національного превентивного механізму попередження катувань, що визнано міжнародними та українськими експертами.
Управління стало ініціатором розробки та затвердження плану дій проти расизму та ксенофобії та програми сприяння гендерній рівності в ОВС.
Сотні звичайних громадян, які скаржилися на незаконні дії міліції, отримали допомогу від працівників Управління. За їхньої допомоги були викриті серйозні зловживання з боку міліції.
Очевидно, що без такого Управління неможливо побудувати сучасну європейську міліцію, що поважає права людини у своїй діяльності.
Ми запитуємо нове керівництво МВС – чи відмовляється воно від цієї політики, заявивши про ліквідацію Управління моніторингу дотримання прав людини в діяльності органів внутрішніх справ? Які тепер пріоритети діяльності МВС? Міліції не потрібна боротьба з расизмом та ксенофобією напередодні ЄВРО 2012? Міліція не буде розвивати співпрацю з міжнародними інституціями та громадськими правозахисними організаціями? Не потрібні більше мобільні групи? Не потрібні громадські ради?
Якщо вам це не потрібно, тоді ви будуєте міліцію тоталітарної країни, що працює проти суспільства та людей. Ми розцінюємо таки «реформи» у міліції не інакше, як складову соціальної політики нової влади, що базується на філософії технократів. Така політика ігнорує права і інтереси громадян як перешкоду для «ефективного менеджменту», а право за таких умов стає служницею бюрократії й інструментом політичної доцільності.
Ми впевнені, що Ви зобов’язані не тільки зберегти управління, а дати новий імпульс його діяльності. І ми вимагаємо від вас зробити це і надалі розвивати політику дотримання прав людини органами внутрішніх справ.
Серед десятків неурядових інституцій, які підтримали це звернення, є й низка відомих харківських громадських організацій:
1) Харківська правозахисна група
2) Інститут правових досліджень і стратегій
3) ХМГО «Харківський Інститут соціальних досліджень»
4) Харківська крайова організація Асоціації українських правників
5) Екологічна група «Печеніги»
6) Центр правових та політичних досліджень «ДУМА»
7) ХОО «Штаб моніторингу правоохоронної діяльності органів міліції»
8) Фонд підтримки демократичних ініціатив
9) Фонд місцевої демократії
10) ХОБФ «Соціальна служба допомоги»
11) Харківське обласне відділення ВГО «Комітет виборців України»
12) ХОО «Харківський дискусійний клуб»
13) Незалежна агенція журналістських розслідувань
14) Харківська робоча група Української секції Міжнародного товариства прав людини
15) Громадська організація «Товариство учасників руху»
16) Харківська обласна фундація «Громадська альтернатива»
17) БФ «Громадські ініціативи»
18) Громадська організація «Українська родина»
19) Комітет оборони прав людини
20) Центр підтримки реформ
21) ГО «Харківська обласна лікарняна каса «Наша турбота»
22) БО «Правова допомога»
Читайте в разделе «Общество»:
- 11 января, 14:41 В Украине могут законодательно ограничить ведение программ и передач политическими деятелями
- 11 января, 14:21 Харьковчан приглашают на мастер-классы от участников вертеп-феста
- 11 января, 14:14 Под Харьковом грузовик столкнулся с пассажирским автобусом: есть жертвы
- 11 января, 13:31 Суд по делу зам мэра Запорожья перенесли
- 11 января, 13:25 Харьковчан просят выбрасывать елки в отведенных местах
- 11 января, 12:36 Учителям повысили зарплату
- 11 января, 11:55 В следующую среду в Харькове завоют сирены. Горожан просят сохранять спокойствие
- 11 января, 11:09 Захват «Укрпочты»: Апелляционный суд оставил Безуха в СИЗО
- 11 января, 10:49 Патрульные продолжают выявлять нетрезвых водителей
- 11 января, 10:42 На Одесской при пожаре погибла пожилая женщина
Комментарии:
#1 - согласен.
Даже российские правозащитники отметили создание мобильных групп, как большое достижение в Украине. А сейчас под маркой "тотальной экономии" можно угробить все небольшие, по-настоящему демократические, начинания.
Права человека? В нашей стране? Не смешите! Ведомств много, а закон один: у кого деньги - у того и правда!